Müşterilerimize sahip olduğumuz bilgi ve birikimle en doğru hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

1952 yılından beri Gümrük Müşavirliği hizmetlerinde bulunan ID Gümrük Müşavirliği, deneyimli kadrosu ve güçlü teknolojik donanımı ile dış ticaret şirketlerine ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda “Dış Ticaret İşlemleri” nin tüm aşamalarında hizmet vermektedir.

Diğer Hizmetlerimiz

Sonradan Kontrole Yönelik Gümrük İşlemleri Değerlendirmesi Bu program dahilinde geçmiş yıllardaki işlemleriniz incelenerek gümrük işlemlerinizin mevzuata uygunluğu kontrol edilir. Müşterimizin gerçekleştirdiği dış ticaret işlemleri, ilgili döneme ait mevcut kuralların, mevzuat penceresinden ve gümrükleme işlemlerine etkisi ile gümrük beyannameleri gözden geçirilerek, gümrük ve dış ticaret mevzuatına uygunluğu belirlenir. Şöyle ki;

Sonradan Kontrol Denetim Danışmanlığı

“Sonradan Kontrol Denetimi” kapsamında yer alan işletmelere bu sürecin yönetilmesinde verilecek hizmetler ;

Risk Analizi ve Yönetimi

Denetim faaliyetleri sonucunda riskli alanlar belirlenerek sorunların işletmeye zarar vermeden veya en az zarar ile giderilmesi amaçlanır. Mevcut verilere göre hazırlanan risk analiz dosyasındaki değerlendirmeler sonucunda, olası riskler ve çözüme yönelik aksiyon planımız müşterimizle paylaşılır.

Üçüncü Taraflarla İlişki Yönetimi

Firmaların gümrük müşavirleri, yetkilendirilmiş gümrük müşavirleri, antrepo işleticileri, nakliyecilerinden hizmet alımına ilişkin kriterlerin belirlenmesi, şartname ve sözleşmenin hazırlanması, hizmet kalitesinin standardının belirlenmesi konularında destek olunmaktadır.

Uyuşmazlık ve Kriz Yönetimi

Mevzuat Danışmanlığı

Firmaların gümrük ve dış ticaret işlemlerinin planlanması ile uygulamada kılavuzluk etmek. Güncel mevzuat desteğiyle, gümrük ve dış ticaret alanındaki gelişmeleri eş zamanlı olarak firmalara destek vermekteyiz.